Ramutei Skučaitei - 90 metų

• Paskelbta: 2021-10-15

Šiemet įžymi vaikų poetė, dramaturgė, vertėja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (2009 m.), operų libretų autorė, publicistė bei reporterė Ramutė Skučaitė švenčia 90–ąjį gimtadienį. Poetė daug rašė, vertė iš prancūzų, rusų bei vokiečių kalbų, tačiau visada dėmesio centre išliko poezija vaikams – didelę jos kūrybos dalį sudaro būtent eilės vaikams. Ramutė Skučaitė įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija „už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę, už žodžio skaidrumą“.

Gimnazijos bibliotekoje su 1 – 5 klasių mokiniais gražiai paminėjome poetės jubiliejų. Susipažinome su Ramutės Skučaitės vaikyste, jaunyste, jos kūryba. Skaitėme eilėraščius. O kadangi poetės išskirtinumas lietuvių vaikų poezijoje yra eiliuoti galvosūkiai, mįslės vaikams, tai smagiausia buvo, pasiklausius eilėraščio ir suradus sprendimo raktą, ieškoti paslėptų žodžių, dėlioti sakinius ar rasti netinkantį žodį.

Svarbiausia, kad vaikai skaitydami ir klausydamiesi eilėraščių, atrado poezijos grožį.

Gimnazijos bibliotekoje veikia spaudinių paroda, skirta poetės gyvenimui ir kūrybai.

Jolanta Gelūnaitė

Rūta Miciūtė