Baltų dantukų šypsena

  • Paskelbė : Vidas Tavoras
  • Paskelbta: 2022-10-20
  • Kategorija: Renginiai

Ką reikia žinoti apie dantų priežiūrą?

Spalio 19 - ąją Želvos gimnazijoje vyko renginys – „Baltų dantukų šypsena“. Siekiant pagerinti paauglių individualiąją burnos higieną į mokyklą atvyko gydytoja- ododontologė Raimonda Stalnionienė. Gydytoja paaiškino kaip reikia taisyklingai valyti dantis ir tarpdančius, rekomendavo kokias naudoti burnos priežiūros priemones, patarė kokius rinktis užkandžius, kad dantys išliktų sveiki. Paaugliai dažniau linkę vartoti daug angliavandenių turinčius užkandžius ir saldžius, gazuotus gėrimus, kurie prisideda prie didesnio dantų apnašų susidarymo. Dažnai paauglių motyvacija yra menka, jų pastangos laikytis taisyklingos burnos higienos yra nepakankamos, taip pat trūksta žinių apie taisyklingą burnos priežiūrą, tad paaugliams palaikyti gerą dantų būklę yra sudėtingas iššūkis. Gydytoja paaiškino, kad dantų apnašų pašalinimas yra svarbiausias būdas išvengti apnašų kaupimosi, kurio pasekmė yra ėduonies pažeisti dantys. O dantų valymas yra efektyviausias būdas palaikyti burnos ertmės higieną. Siekiant išsaugoti vaikų burnos sveikatą, krūminiai dantys yra dengiami silantais.

Negydytas dantų ėduonis yra viena iš labiausiai paplitusių ligų visame pasaulyje, apimanti visas amžiaus grupes. Ėduonies paplitimas pasaulyje 12 metų vaikų amžiaus grupėje svyruoja nuo 41,9 proc. iki 69,4 proc., o mokyklinio amžiaus vaikų grupėje – nuo 60 proc. iki 90 proc.

Per mokyklos TV bendruomenei buvo   demonstruojamas filmas “Kaip prižiūrėti dantis?”, o informacija apie burnos higieną pateikta stende. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia pirmos kl. mokiniams vedė praktinę-mokomąją pamoką apie dantukus ir dovanojo dantukų valymo kalendorius.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Butiškienė

Nuotraukos:
Dalia Butiškienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas