Mažųjų želviečių ekskursija į Rumšiškės

• Paskelbta: 2023-06-12

Birželio 12 d. Želvos gimnazijos pradinukai lankėsi etnografijos muziejuje po atviru dangumi - Rumšiškėse. Vos praėję muziejaus vartus stovyklautojai nusikėlė šimtmečiu į praeitį. Lietuvių liaudies muziejuje per pusdienį apkeliavo visus Lietuvos etnografinius regionus. Mokinukai domėjosi aukštaičių gryčia, žemaičių troba, suvalkiečių stuba, dzūkų pirkia.Vėliau muziejaus gidė kvietė plačiau susipažinti su lietuvių liaudies buities darbais, papročiais ir tradicijomis, įtraukdama vaikus į buities darbus: siūlė pabūti piemenukais, pūsti ragą, iššluoti grindis, parodė kokius žaidimus vaikai žaidė seniau, kaip jie mokėsi daraktorių mokyklose ar miegojo ankštose lovose. Tuomet mažieji želviečiai skubėjo namo kupini geriausių emocijų bei įspūdžių.

Jolanta Butkienė

Jolanta Butkienė