Trečioji stovyklos "Mažųjų želviečių vasara 2023" diena

• Paskelbta: 2023-06-13

Ukmergės r. Želvos gimnazijos stovyklautojai birželio 13 dieną aplankė Molėtų rajono Balninkų miestelį, džiaugėsi suteikta galimybe grožėtis nuostabia Lietuvos gamta prie Alaušų ežero ir dalyvavo „Aukštaičių valgiai –karalių stalui“ edukacijoje. Jos metu pradinukai susipažino su tradiciniais Rytų Aukštaitijos regiono patiekalais, valgymo kultūra, gamino koldūnus, sužinojo kuo šis patiekalas skiriasi nuo kitų šalių tokio pat patiekalo. Visi išmoko tinkamai kočioti tešlą, išbandė net kelis koldūnų lankstymo būdus, skanavo savo pačių pagamintas vaišes, gėrė žolelių arbatą. Stiklo dirbinių muziejuje gidė pasakojo ne tik apie stiklo gaminius, bet ir apie muziejuje eksponuojamus Balninkų krašto gyventojų naudotus buities daiktus, namų apyvokos reikmenis bei tų kraštų partizanus, kovojusius už Lietuvos laisvę. Grįžę į mokyklą pradinukai dalijosi įspūdžiais, ilsėjosi spalvindami mandalas, baigė puošti savo darbelius, pagamintus iš modelino.

Jolanta Butkienė

Dalė Dulkevičienė, Jolanta Butkienė